Laipni lūdzu...

Laipni lūdzu makramē rotu pasaulē! Visas rotas ir mans roku darbs izmantojot macramé mezglošanas tehniku. Izejmateriāli ir vaska diegs, akmeņi (kristāli, dārgakmeņi, pusdārgakmeņi) un dažādas koka pērlītes. Dabīgi un ļoti izturīgi. Šis rotu darināšanas veids ir mana lielākā aizraušanās, tādēļ katra rota top individuāli, no sirds un ar pozitīvisma lādiņu. Es ticu, ka katram akmenim ir iedarbība uz mums. Tajos ir liels spēks, kas mijiedarbībā ar mūsu ķermeni un garu spēj dziedēt, attīrīt un iepriecināt.
Pastāv iespēja kādu iegādāties sazinoties ar mani. Varu arī izveidot rotu pēc pasūtijuma,ja kādam ir savs akmens. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem un uzklausīšu komentārus! Mans e-pasts fairy.evanna@gmail.com
Skaistu jums dienu! :)

Akmeņu nozīme


Ahāts

Ahāts piesaista spēku, aizsargā pret sliktiem sapņiem. Tas aizsargā no stresa un enerģijas zaudēšanas. Ahāts palīdz mainīt emociju uztveres līmeni. Ieteicams ahātu nēsāt, ja paredzama nopietna lēmuma pieņemšana
Šis akmens aizsargā no ļaunas acs. Piemērots jūtīgiem un viegli sāpināmiem cilvēkiem. Akmens vairo pašpārliecinātību un sargā no sirdssāpēm. Nomierina ķermeni, prātu un dvēseli.
Brīnumdaris, kas stimulē garīgo atmodu, tas palīdz harmonizēt apkārtējos apstākļus, ap to veidojas tāda kā aizsargsiena, caur kuru nespēj iespraukties negatīvās enerģijas no ārpuses. Izveido pozitīvu auru.
Ahāts palīdz arī  tiem, kas uzsāk savu karjeru, kas ir sava dzīves ceļa meklējumos,  piesaista bagātību un mīlestību.
Tiek uzskatīts, ka tas savu valkātāju apvelta ar drosmi, spēku , daiļrunību, paildzina mūžu. Tāpat arī plaši pazīstama ir ahāta pielietošana kā mīlestības talismanu un arī aizsardzībai pret ‘’ļaunu aci’’
Daba bagātīgi apveltījusi šo pusdārgakmeni ar visneparastākajiem ornamentiem, ko cilvēka roka nav spējīga izveidot. Nereti tajos var saskatīt dabas ainavas, dzīvnieku siluetus, simbolus un pat dievišķas gleznas. Šajā ziņā tam nav līdzīgu.
Ja ilgu laiku, neatlaidīgi raudzītos ahātā, tad var nomierināt psihi, tas atbrīvo no nelabām domām, pasaulīgām lietā, un noskaņo uz garīgā viļņa. Šis akmens var atvērt tādas spējas kā gaišredzība un gaišdzirdība, tāpēc meditējot var sasniegt tādas virsotnes, par kurām cilvēkam nav bijušas nojausmas. Meditācijās raugoties uz akmeni, pamazām zaudējot saikni ar apkārti (fizisko realitāti), var izprast akmens attēla dziļāko būtību.

Ametists

Maģisks akmens. Dievišķās sapratnes simbols.
 No latīņu valodas tas nozīmē – "ļoti svēts". Ametista spējas iekļauj sevī: sapņus, mieru, mīlestību, drosmi, laimi, aizsardzību pret zagļiem.
Tas ir viens no labākajiem akmeņiem meditacijām. Tas ir pavadonis sevis saprašanai, virza uz prāta dziļāku saprašanu. Šis dārgakmens garīgi nomierina cilvēku.
Ametists ir tikumības simbols, pasargā no visa veida pārmērībām un stiprina saprātu. Tas uzlabogarastāvokli, veicina intuitīvo domāšanu, palielina enerģētisko rezervi, pazemina stresu.
Ametists piesaistamīlestību un veiksmi,
Vislabāk piemērots meditācijai. Māca cilvēku kļūt pazemīgam, lai atvērtos durvis augstākām zināšanām
Ametists ir miera un līdzsvara akmens.
Laimes un veselības simbols, aizdzen bailes un nemieru, attīra auru, dod labus sapņus, savam nēsātājam vairo pievilcību, attīra no negatīvās enerģijas.

Asins akmens(heliotrops)

Senie grieķi asinsakmeni sauca par heliotropu un tika uzskatīts, ka tas nes pārmaiņas. Asinsakmeni izmantoja kā amuletu, lai aizsargātos no ļaunas acs. Tas ir taisnīguma simbols. Stimulē enerģijas, vairo intuīciju.
Indijā heliotrops bija drosmes un gudrības simbols. Eiropā heliotrops tika uzskatīts par Magu akmeni, bet mūsdienu akmeņu pazinēji uzskata, ka heliotrops palīdz saglabāt optimismu, dod drosmi un stiprina gribu.
Mūsdienās uzskata, ka helotrops attīra asinis, palīdz arī pie asins slimībām, labvēlīgi ietekmē nieres, aknas un liesu, var palīdzēt pie hormonālajām saslimšanām. Litoterapeiti uzskata, ka heliotrops aktivizēs seksuālo enerģiju.
Tas ir labs akmens aukstos laikapstākļos, kad cilvēkiem ir auksti un ir maz enerģijas, tas spēcina, paātrina un stimulē visu ķermeni.
Tam piemīt spēcīgas fiziskās dziedināšanas spējas.

Lazurīts

Lazurīts tiek saistīts ar pašpārliecinātību, taisnīgumu, atklātību. Tas ir sens fiziskās un mentālās veselības akmens, kas veicina garīgu dziedināšanu, prāta mieru un gribasspēku, paaugstina fiziskās spējas un morālo izaugsmi.
Lazurīts attīra auru, dodot garīgas tīrības sajūtu, veicina veselā saprāta un patiesības sajūtu, stiprina draudzības saites, palīdz atrisināt mīlestības problēmas.
Ārstnieciskos nolūkos lazurītu iesaka izmantot bezmiega, depresijas, drudža un nemiera gadījumā. Tajā pašā laikā lazurīts atbrīvo dvēseli no jebkādām baiļu un greizsirdības jūtām, sniedzot mieru. Tas ir labklājības, veiksmes un izdošanās simbols.
Lazurīta rotājums, kas saņemti dāvanā, uzskatīja par īstas draudzības pazīmi.
Mūsdienu speciālisti apgalvo, ka šis minerālis attīra īpašnieka auru no dzīves laikā uzkrātā negatīvisma(veci aizvainojumi, nekrietnās rīcības un domas un t.t.). Attīsta intuīciju. Veicina uzticību mīlestībā un draudzībā, mieru, prieku, saprašanos.
Šis minerālis palīdz cilvēkam garīgā attīstībā, tas pastāvīgi atgādina, ka visam pasaulē ir dievīgs sākums,tādēļ viss ir brīnišķīgs un cienīgs mīlestības
Tas ir labvēlīgs visiem cilvēkiem, jo tā sūtība ir palīdzēt kļūt pilnīgākiem.

Onikss

Onikss palīdz tikt vaļā no tādām negatīvām emocijām, kā bēdas un skumjas. Uzskata, ka tas palīdz izbeigt nelaimīgas un apgrūtinošas attiecības. Onikss rotaslietās atvaira negatīvo enerģiju, vērstu uz oniksa nēsātāju. Oniksam, kā arī citiem melniem dārgakmeņiem piemīt aizsargājoša enerģija.
Onikss ir akmens-cīnītājs, kurš dod spēku sasniegt mērķi un noturēt rezultātu. Palīdz attīstīt uzņēmību,pasargā no neapdomības.
Onikss palīdz burtiski ‘’izvilkt’’ slimības no organisma, jo tam piemīt spēja ‘’sabiezināt’’ enerģētisko lauku, ar to ārstē pat ļaundabīgos audzējus. Tāpat onikss palīdzēs pie smadzeņu saslimšanām, depresijām, vielmaiņas slimībām, reimatisma ārstēšanā.
Tas veicina atmiņu un uzlabo dzirdi.
Oniksa rotu valkāšana attīsta valkātājā līdera dotības. Vēl ir viedoklis, ka onikss palīdz piepildīt jebkuru tā valkātāja vēlēšanos, pasargā no uguns nelaimēm, ļaunas acs un vājprāta.

Tīģeracs

Saukts arī par kaķa aci, piekūna aci vai vanaga aci. Izmantojiet tīģera aci savas vērības paaugstināšanai, šādā veidā varat kļūt par ļoti veiksmīgu cilvēku. Tīģera acs rotaslietā tās nēsātājam nes veiksmi un aizsardzību no ļaunas acs. Tas nes arī skaidru prātu un vērību. Tīģera acs ir prāta, ne ķermeņa akmens. Šis spēcīgais akmens ir jānēsā uzmanīgi. Tas palīdz fokusēt prātu.
Tīģeraci pazina jau ļoti sen- romiešu karavīri gravēja tajos aizsargsimbolus, lai tie pasargātu kaujās. Indieši ticēja, ka tas ir ļoti spēcīgs aizsargs. Magi uzskatīja, ka tīģeracs piesaista un vada saules enerģiju, novirzot to uz cilvēka ķermeni. Mūsdienu zinātāji apgalvo, ka tīģeracs palīdzēs tikt galā ar greizsirdību un pasargās no briesmām.
Rotas palīdzēs ātrāk tikt galā ar nogurumu un cīnīties ar stresu.

Dzintars

 Tautas medicīnā jau kopš seniem laikiem dzintaru uzskata par brīnumlīdzekli cīņā ar visām slimībām. Organisma vispārējai attīrīšanai. Tas dod atvieglojumu un cerību.
Daudzu valstu mitoloģijā pastāv ticējums,ka dzintara gabalos dzīvo gari.
 Senajā Grieķijā uzskatīja, ka dzintaram piemīt Venēras īpašības un Saules spēks. Dzintara gabali, iekš kuriem nonāca kukaiņi vai lapas, tika uzskatīti par spēcīgiem maģijas instrumentiem, kas ir spējīgi darīt gan labas, gan ļaunas lietas. Maģiskās dzintara īpašības ir gan daudzveidīgas, gan ārstnieciskas.

Tirkīzs

Viens no senākajiem aizsardzības simboliem, senajās kultūrās uzskatīts arī par bagātības simbolu. Labam draugam dāvināts tirkīzs tam nesīs veiksmi un pasargās no negatīvās enerģijas. Tirkīzs simbolizē draudzību. Nes mieru mājā. Tas ir ļoti nozīmīgs un personīgs akmens tā valkātājam, kas var ietekmēt tā raksturu. Tirkīzs sevī nes pamata patiesības. Tirkīza nēsātājam par akmeni ir jārūpējas. Tirkīzs aizsargā, dod pašpārliecinātību, veicina draudzīgu attiecību attīstību, veicina intuitīvo domāšanu un meditāciju.

Jašma  
                         
Jašma ir viens no visvecākajiem zināmajiem dārgakmeņiem, tas vairākkārt minēts Bībelē. Jašma ir stabilitātes akmens. Jašma pasargā no negatīvām lietām, mazina emocionālo stresu. Simbolizē vīrišķību. Sargā no ļaunas acs, atnes laimi, attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, atjauno organisma spēkus.
Jašma vairo pārliecību izteikties un personīgo neatkarību. Tas mazina bailes no tumsas, palīdz balansēt ķermeņa emocionālo enerģiju. Sargā cilvēku no slimībām, palīdz sakārtot attiecības ar kolēģiem darbā.